Otevřená databáze ubytování v české republice
Penzion    

Penzion stanice lyžařů Fryšava

Jsme malý rodinný penzion v srdci Vysočiny. Najdete nás na Fryšavě pod Žákovou Horou, nedaleko Nového města na Moravě. Přijďte si k mám aktivně odpočinout.

  Fryšava pod Žákovou Horou 42, Fryšava pod Žákovou Horou 42
  +420 605 843 992
  rezervace@penzionlyzarufrysava.cz
  https://www.penzionlyzarufrysava.cz
Penzion stanice lyžařů FryšavaPenzion stanice lyžařů FryšavaPenzion stanice lyžařů FryšavaPenzion stanice lyžařů FryšavaPenzion stanice lyžařů Fryšava

Penzion Stanice Lyžařů...
se nachází v centru malebné obce Fryšava pod Žákovou Horou, uprostřed krásné přírody Českomoravské vrchoviny. V bezprostředním okolí obce je k dispozici množství sportovních vyžití. V zimních měsících jsou to především udržované běžecké tratě, které startují přímo u penzionu a výborná lokalita pro snowkitting. Vysočina aréna (Biatlon) je vzdálena 6 km. V letních měsících je to pak bezpočet cyklistických tras. V okolí Vysočina arény jsou velmi vyhledávané "Single track" tratě pro horská kola.
V penzionu fungovalo ubytování již od roku 1890. Po zestátnění v padesátých letech 20.století byli majitelé, manželé Olišarovi (moji prarodiče) ve svém již bývalém domě zaměstnaní státním podnikem Jednota, až v šedesátých letech služby v pohostinství definitivně opustili. V roce 2017 pak začala rekonstrukce ubytovacích prostor.
Proč Stanice lyžařů? V roce 1911 byla v tehdejším Šínově hostinci ve Fryšavě Novoměstským klubem lyžování založena Stanice lyžařů a od této doby zde byl, až do konce podnikání mých prarodičů, veden staniční deník. Prvním zapsaným hostem byl tehdejší nejlepší český lyžař a lyžařský instruktor Bohumil Hanč, který o dva roky později, o velikonocích 1913 tragicky zahynul při Krkonošské padesátce.
Rekonstrukcí ubytovacích prostor chceme navázat na období, kdy objekt fungoval jako ubytovací hostinec. Ubytovací prostory jsou od restaurační části zcela odděleny a fungují jako samostatný celek. Můžete si vybrat pouze ubytování a snídaně si připravit sami.
Cena ubytování - Penzion stanice lyžařů Fryšava

  Ubytovatel ceny neuvádí    Ceny naposledy aktualizovány 11. 02. 2020 20:33

Lidé také hledají v oblíbených místech v okolí Fryšava pod Žákovou Horou 42: