Otevřená databáze ubytování v české republice
Chalupa/chata    

Turistická ubytovna Libínské Sedlo

CENY OD
180,-

Turistická ubytovna na Šumavě u Prachatic. 8 pokojů (2-7 lůžek), kapacita 40 míst. Vybavená kuchyně, společenská místnost, cena od 120,-/osoba/noc

  Libínské Sedlo 8, Libínské Sedlo
  724054080, 775227621
  tjbanka@volny.cz
  kct-banka.webnode.cz/turisticka-zakladna-libinske-sedlo/
Turistická ubytovna Libínské SedloTuristická ubytovna Libínské SedloTuristická ubytovna Libínské SedloTuristická ubytovna Libínské Sedlo

Levné ubytování na Šumavě u Prachatic. Turistická ubytovna vhodná pro rodiny s dětmi a pro skupiny! Přijeďte si odpočinout na chatu na Šumavě do malebné vesničky Libínské Sedlo v zimě i v létě!

Umístění
Na Šumavě, v malé vesničce Libínské Sedlo vzdálené 6 km od Prachatic směrem na Volary.

Ubytování
V 8 vybavených pokojích (od 2 do 7 lůžek) se společenskou místností. Na pokojích jsou postele, palandy a specialitou ubytovny jsou tzv. "šuplíky" (spaní v patře pro dva, viz fotogalerie). Kapacita turistické ubytovny je 40 míst. V chatě je ústřední topení, tři umývárny se sprchami nebo vanou a teplou vodou, sušárna.
Zde si prohlédněte interiéry i zahradu

Cena
Cena ubytování za 1 lůžko/noc je od června 2012 160,-. Členové KČT mají po předložení členského průkazu slevu a platí za 1 lůžko/noc 120,-. Lůžkoviny pro 1 osobu stojí 40 Kč na celý pobyt.

Stravování
V ubytovně je kuchyň vybavená vším potřebným pro kolektivní i individuální vaření (plynový i elektrický sporák, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, lednička). Proti chatě je restaurace "U Brabců" s teplou kuchyní, kde lze objednat i hromadné stravování (zařídíme za vás podle vašeho požadavku).
Objednávky a rezervace
TJ Banka Praha, U Klikovky 10, 150 00 Praha 5, tel. 257 210 137, fax 257 210 147
Správce Jana Maněnová, Libínské Sedlo č.4, tel. 775 227 621
Proti úhradě získáte ubytovací poukaz. Po příjezdu na Libínské Sedlo vás správce podle poukazu ubytuje a předá vám proti vratné záloze 50 Kč klíč od pokoje a od chaty. Přímo na správce se můžete obrátit, přijedete-li na Libínské Sedlo nečekaně, bez ohlášení a bez poukazu.

Doprava
Libínské Sedlo je spojeno s Prahou přímou autobusovou linkou, která má zastávku těsně před turistickou základnou. Odtud také denně jezdí několik spojů přímo do Prachatic a okolních obcí, které mohou být východiskem vašich túr. Do Prachatic se dostanete i vlakem. Na Libínském Sedle zastavuje také cyklobus, který má i přívěs pro kola, může vás ráno odvézt do různých míst Šumavy a večer se s ním můžete na Libínské Sedlo zase vrátit. Podrobné informace o zastávkách, časech a možnostech přestupů je uveden na zadní straně vývěsky na autobusové zastávce na Libínském Sedle.
Pokud přijedete vlastním autem, zaparkujete na veřejném parkovišti (200m od základny).
Pro skupinové výlety lze v Prachaticích objednat bus pro 8, 18 nebo 30 osob u LIBÍN BUS, Kasárenská 192, 383 01 Prachatice

Možnosti sportování
V oplocené zahradě je umístěn stůl pro stolní tenis (pálky lze půjčit zdarma od správce), v obci je lyžařský vlek pro děti a začátečníky a veřejné hriště pro míčové hry. Okolí je vhodné pro pěší i cyklo turistiku a v zimě pro běžecké lyžování. V okolí jsou trasy pro Nordic walking. Dojezdová vzdálenost do českých i německých a rakouských lyžařských středisek je max 1 hodina. V Prachaticích a Volarech je plavecký bazén, v létě je možno se koupat na koupališti v Prachaticích nebo u Křišťanovického rybníku (4 km pěšky nebo autem). Na vrcholu hory Libín (1,5 km po turistické značce) je Lanový park Libín.

Výlety do okolí
Libín s rozhlednou a chatou, město Prachatice s historickým centrem, koupání u Křišťanovického rybníka, zřícenina hradu Hus, Boubín, Bobík, Třístoličník, Plešné jezero, výlety do Rakouska a Německa.

http://kct-banka.webnode.cz/turisticka-zakladna-libinske-sedlo/
Cena ubytování - Turistická ubytovna Libínské Sedlo

 ceny za osobu
  je účtován příplatek za domácí zvíře (pes)
Hlavní sezónaVedlejší sezóna
 dvou-lůžkový pokoj180,- Kč160,- KčPoptat
 tří-lůžkový pokoj180,- Kč160,- KčPoptat
 čtyř-lůžkový pokoj180,- Kč160,- KčPoptat
 pěti-lůžkový pokoj180,- Kč160,- KčPoptat
 více než 6ti-lůžkový pokoj180,- Kč160,- KčPoptat
 přistýlka180,- Kč160,- KčPoptat
   Ceny naposledy aktualizovány 23. 05. 2018 08:55

Lidé také hledají v oblíbených místech v okolí Libínské Sedlo: